HABERLER
  1. Erkekler bölgesel liginde mücadele edecek
  2. Büyük erkekler Aydın il şampiyonu oldu
  3. Büyük erkek takımımız finalde!
  4. U12 ve u14 kız takımlarımız bodrumdan gelen misafirleri ile maç yaptı.
  5. U14 takımımız ilk maçında mağlup oldu

Basketbol okulu

Genel Bilgi

Basketbol okulu ilk bakışta hafta sonları yapılan sportif bir faaliyet olarak gözükse de çocukların kişilik gelişimini önemli derecede etkileyen bir etkinliktir.

Basketbol okuluna devam eden bir çocuk sezon içerisinde yeni dostluklar kurar, fiziksel olarak güçlenir, reflekslerini geliştirir, kazanmayı/kaybetmeyi ve bu duyguları hazmetmeyi öğrenir.

Tüm bunların ötesinde bir takımın parçası olur. Kısacası basketbol hayatın ta kendisidir.

Paylaşmak, mücadele etmek, engeller karşısında pes etmemek, düşünce yeniden ayağa kalkabilmek; basketbol sporu aracılığı ile bir çocuğa öğretilebilecek en değerli davranışlardır.

SÖKE BASKET SPOR KULÜBÜ olarak,

Çocuklarımıza yaş grubuna uygun toplarla,yaş grubuna uygun pota yüksekliğinde , sistemli bir eğitim programlamasıyla  salonlarımıza ilk önce MİSAFİR olarak bekliyoruz.

SPOR OKULUMUZA KATILAN ÖĞRENCİLER;

İyi duruş alışkanlığı kazanır.Basketbolla ilgili temel bilgi, beceri ve alışkanlıklar kazanır.

Sosyalleşme süreci hızlanır,

İşbirliği içinde çalışma ve birlikte davranma alışkanlığı kazanır.

Görev ve sorumluluk alma, dostça oynama ile ilgili tavır ve alışkanlıklar kazanır.

Sinir, kas ve eklem koordinasyonunu geliştirir.

Vücut sistemlerini güçlendirir ve geliştirir.

Boş zamanlarını spor etkinlikleri ile değerlendirmeye istekli olur.

Süper Minik [ Kız – Erkek ]

 2013-2012-2011-2010 doğumlu kız-erkek tüm çocuklar katılabilirler. Yaşlarına uygun basketbol topları, boylarına uygun ayarlanabilir basketbol potaları ile beraber, eğlenceli basketbola özgü eğitsel oyunlar ile beraber basketbol temel eğitimi…

Minik Erkek

2009-2008-2007 doğumlu erkek çocukları katılabilirler. Yaşlarına uygun basketbol topları, boylarına uygun ayarlanabilir basketbol potaları ile beraber, eğlenceli basketbola özgü eğitsel oyunlar, basketbol eğitimi ve müsabakalara hazırlık süreci.

Minik Kız

2009-2008-2007 doğumlu kız çocukları katılabilirler. Yaşlarına uygun basketbol topları, boylarına uygun ayarlanabilir basketbol potaları ile beraber, eğlenceli basketbola özgü eğitsel oyunlar, basketbol eğitimi ve müsabakalara hazırlık süreci.

Küçük Erkek

2006-2005 doğumlu erkek çocukları katılabilirler. Yaz ve Kış kampları, özel turnuvalar , il geneli müsabakaları ve her sporcuya lisans çıkarma fırsatı.

Küçük Kız

2006-2005 doğumlu kız çocukları katılabilirler. Yaz ve Kış kampları, özel turnuvalar , il geneli müsabakaları ve her sporcuya lisans çıkarma fırsatı.